Cười té ghế với những câu nói hài hước trên facebook hay nhất |Ehenho.net

Me Thënie qesharake në facebook, jemi të sigurt se do të grumbulloni qindra e mijëra tonik, duke ndihmuar në rimbushjen e energjisë me të qeshura. Jeta duket se është më komode dhe më e lehtë për të marrë frymë përpara presioneve të punës, presioneve të familjes.

Pra, çfarë prisni pa i dhënë të gjithëve këtë dhuratë të vlefshme shpirtërore? Le t’i referohemi status qesharak të cilën e kemi përpiluar më poshtë!

Thënie të mrekullueshme qesharake

Thëniet humoristike u jepen miqve dhe të afërmve, me siguri të gjithë do të duhet të qeshin dhe të qeshin dhe të ndjehen më të lumtur, më të lumtur, të largojnë mirë stresin. Le t’i referojmë dhe përditësojmë së bashku këto statuse interesante dhe mbresëlënëse!

HƯỚNG DẪN TÌM NGƯỜI BẠN TÌNH

Eh sepse është shumë i sjellshëm. Kjo sepse ekonomia nuk mjafton për të kontrolluar dashurinë.

Është një trend që të gjithë e dëshirojnë.

I moshuari rrezikoi jetën për të vdekur në fushë. Ky djalë rrezikoi vdekjen në shtratin e bukurisë.

Vajzat e vjetra prekin lehtë dhitë. Kjo vajzë prek lehtë… “Ende jo lart!”.

Nëse dashuria është e drejtë apo e gabuar… Aborti është ende i mjekut.

Pas një burri të thyer – është një grua e nxitur.
Pas një gruaje budallaqe – është një djalë i tretë shumë i fuqishëm.

Ka disa vajza që e quajnë veten Sunny
Pastaj jepini vetes të drejtën për Shine Chang.

Ndonjëherë dua të dua… Por krenaria nuk e thotë këtë.

Festa me kolegët erdhi vonë në shtëpi, gruaja e tij nuk e la të hynte në dhomë dhe e detyroi të flinte në divan.
I inatosur bërtita: “Shtëpia ime, fle ku të dua. Nëse nuk fle në divan, çfarë bën kur fle në tokë?”

Nuk është se je i vetmuar, është se gjysma tjetër nuk ka ardhur ende.

Derisa toka të pushojë së rrotulluari, retë të pushojnë së fluturuari, nusja 8-vjeçare të ndalojë transmetimin,
Pastaj ndalova së dashuruari ty.

Ka një gjë që mund ta bëni vetëm ju kur të martoheni, dhe ajo është SHKURORRIMI.

Në dashuri xhelozia është një aksident, në miqësi narcisizmi është një gabim, nëse vdekja është armiku i jetës, tradhtia është helmi i dashurisë.

Kur isha fëmijë, mendoja se të flesh së bashku do të thotë të kesh një fëmijë, por kur të rritemi, mund të zgjohemi vetëm së bashku për të bërë një njeri të vërtetë.

Të vdesësh për një vajzë është një vdekje paqësore, të vdesësh për një vajzë është një vdekje e rehatshme, të vdesësh për një vajzë është një vdekje që nuk mpihet, kushdo që nuk vdes për një vajzë është një djalë… AI.

Është më e lehtë të vdesësh për gruan që do sesa të jetosh me të.

Dashuria do të zgjasë përgjithmonë, vetëm i dashuri mund të ndryshojë.

Nëse e doni njëri-tjetrin, ju betoheni të jetoni dhe të vdisni së bashku. Nëse e urrejnë njëri-tjetrin, betohen të jetojnë dhe të vdesin së bashku.

Transfuzioni i gjakut është rruga më e shkurtër për në zemrën e armikut.

Nëse bini në dashuri me shikim të parë, do të kurseni para dhe kohë.

Nëse e dashura juaj nuk e njeh Kim Tan. Martohu me atë person menjëherë.

Zemra ime do të hapet dy herë. Merrni atë dhe nxirreni jashtë.

Duajeni njëri-tjetrin në dritë, qini njëri-tjetrin në errësirë.

Jeta dhe vdekja së bashku, sëmundja, të gjithë kujdesen për veten e tyre.

Asnjë i dashur nuk është kaq i qetë,
Nuk ka nevojë të bëni pazar për të kursyer para.
Dilni pa u shqetësuar për shpenzimin e parave,
Rri në shtëpi dhe fle si zanë.

I dashuri është kalimtar, mësuesi është i përjetshëm.

Gabimi duhet korrigjuar pasi shtatzëna duhet të lindë.

I dashur! Martohu me mua, unë mund të të jap gjithçka në të ardhmen. Nga gatimi i orizit, larja e enëve, larja e rrobave, kujdesi për këtë fëmijë, unë heq dorë nga të gjitha!

Dashuria është ta fshehësh thellë, nëse humbet apo humbet, nuk gjendet askund.

Ligji i dashurisë së rinisë së sotme:
Shikoni foton e fytyrës, është e bukur —> bëni miq —> flirtoni në inbox —> Flirtoni me sukses —> duke rrëfyer dashurinë —> nëse jeni dakord, atëherë bini zyrtarisht në dashuri.

Duke dashur një djalë të trashë, nuk do të më duhet të stresohem, të shqetësohem sot nëse ha këtë apo pi atë, a do të shtoj peshë apo jo? Nuk duhet të shqetësoheni për yndyrën e tepërt në bel, kofshë dhe këmbë, sepse pranë jush është një “kuti e lezetshme jo e lëvizshme” që ju shoqëron gjithmonë.

As dashuri, as vdis.

Gjuha e dashurisë na mëson të mos studiojmë, të mos jemi shumë të bukur, thjesht të kemi paralizë cerebrale në një mënyrë të veçantë, marshalli do të vijë tek ju.

Mundohuni të mashtroni një djalë që të shkojë në shtrat për 1 natë me të dhe më pas ai do të dashurohet me ju.

“Vetëm unë” do të thotë që përveç meje ndonjëherë do të ketë fëmijë të tjerë.

“Ti je jeta ime” do të thotë gjithashtu “Ti je asgjë”.

Nuk mund të dua më askënd, që do të thotë gjithashtu se mund të jem i sigurt, duke u ndarë me ty do të dua akoma edhe disa fëmijë të tjerë.

Unë dola nga asgjëja, pastaj ngrita një borxh të madh.

Nuk ka grua të shëmtuar, vetëm grua jo të bukur.

Bomba atomike u shpik… me qëllim të shkatërrimit të të gjitha shpikjeve.

Nuk ka frikë nga parajsa – nuk ka frikë nga toka

Pjesa tjetër ka frikë nga asgjë.

Shoqëria ka nevojë për më shumë mashtrues…Për të hequr qafe budallenjtë!!!

E bukura është një avantazh, dembelizmi është një aftësi.

Unë nuk kam përparësi, por kam një tepricë aftësish.

Fundi i injorancës është të jesh shumë i sjellshëm me shumë njerëz.

Kur burrat heshtin, ata mendojnë
Kur femrat heshtin ato po nxjerrin përfundime.

Femrat janë si rrugët, sa më e rrezikshme të jetë kthesa, aq më e rrezikshme!

Nëse nuk dilni jashtë, nuk do ta dini kurrë se sa komode është të qëndroni në shtëpi.

Sa herë që e kam të vështirë, prek gjoksin dhe i them vetes, si burrë, duhet të vazhdoj të përpiqem (tha vajza).

Qëndrimi zgjuar deri vonë nuk është i mirë për shëndetin, rekomandojini të gjithëve të qëndrojnë zgjuar gjatë natës!

Përpjekja nuk garanton sukses, por të mos provosh patjetër do të jetë shumë komode.

Nuk është e vështirë në fillim. Arritja në mes është ende e vështirë dhe arritja në fund është edhe më e vështirë.

Nëse nuk provoni një herë, nuk do ta kuptoni kurrë sa të padobishëm jeni.

Në fillim mendova se ishte e vështirë, por pasi e bëra, kuptova se ishte edhe më e vështirë nga sa mendoja.

Dashuria tani, 3% në bazë të fatit. 7% duke u përpjekur dhe 90% e mbetur duke pasur para ose duke pasur shumë para.

Jeta nuk është të jetosh përkohësisht për një ose dy ditë, por edhe të jetosh përkohësisht në planin afatgjatë.

Kur mendoni se jeni edhe i varfër edhe i shëmtuar dhe nuk mund të bëni asgjë të mirë, mos u dëshpëroni. Sepse të paktën supozimi juaj është plotësisht i saktë.

Thënie qesharake të pavdekshme

Le të trollojmë miqtë dhe të afërmit së bashku me thëniet qesharake dhe të pavdekshme më poshtë. Këto thënie të bukura, domethënëse do t’i bëjnë të gjithë të qeshin dhe të buzëqeshin të lumtur. Çfarë po prisni, le ta provojmë së bashku!

Njerëzit mbajnë kapele për të mbrojtur trurin. Sa për ata që nuk kanë tru… Çfarë bën ekipi për të ngrohur skalpin e tyre?

Reklamat shpesh thonë “Qumështi i gjirit është më i miri për zhvillimin e foshnjave dhe fëmijëve të vegjël”. Më pas përfundoi reklamimi i qumështit pluhur.

Jeta është në thelb e padrejtë, kështu që flokët nuk janë kurrë të drejtë.

Rruga për në universitet është larg, rruga për në fushat e orizit është:

Ah, ja ku është… Provo të japësh provimin e pranimit në universitet, nëse nuk ia del, do të bëhesh njeri,

Nëse dështon, do të ketë sukses.

Paraja nuk është gjithçka,

Sepse në këtë jetë ka ende ar dhe diamante.

Shkronjat e këqija janë një shenjë gjenialiteti.

Aftësia e natyrshme e neurotikëve është të bëjë që inteligjentët të frenojnë.

Trupi është jashtë lojës, shpirti është në lojë, nëse doni të bëheni një mjeshtër i madh, duhet të punoni natën.

Pse ulem dhe ha vetëm? Pse nuk mund të ha oriz?

Nuk është se po bie, por se po biem në tokë.

Portofoli im ka gjithçka që mund të imagjinoni… përveç parave.

Unë bëra pikërisht atë që thoshte droga. Kjo do të thotë të merrni 2 pilula kur jeni të sëmurë dhe t’i mbani larg nga duart e fëmijëve.

Sa herë që shoh faturën e energjisë elektrike, befas ndjej një dashuri të tmerrshme për errësirën.

Populli ynë duhet të dijë historinë tonë, atë që ne nuk e dimë, shikoni Gu-Go.

E bukur e trashë, e hollë dhe e lezetshme, e gjatë, e shkurtër fisnike.

Gratë janë krijesa të çuditshme që mund të rrjedhin gjak pa u lënduar.

Nëse doni të jeni të pasur, rrisni peshk, nëse doni të jeni të pasur, rritni derra, dhe nëse doni të jeni të varfër, rritni… vajza.

Pas shiut… është përsëri i lagësht. Për të qenë i sinqertë, shpesh është një humbës, duke mashtruar dhe duke u ngjitur përsëri

Nëse janë të mirë, do të kenë frikë, nëse janë budallenj, do t’i duan, nëse janë të këqij, do t’i urrejnë

Kush jep para hua është budalla, kush e kthen është budalla.

Për të ardhmen e fëmijëve tanë, pavarësisht nga e ardhmja e fëmijëve të tyre.

Të jetosh me një djalë të keq duhet të dijë të jetë i lumtur.

Unë i urrej qentë sepse duken si ju.

Të krahasosh me një qen është një fyerje për një qen.

I lodhur duke studiuar mirë, me dhimbje koke për shkak të të pasurve, në depresion për shkak të shumë parave, i frustruar për shkak të lumturisë, i mërzitur për shkak të dashurisë poliamoroze, i pabindur për shkak të të qenit i bukur, i humbur gjumin për shkak të mungesës së kundërshtarit.

Birra është më toksike se vera sepse ka vetëm një gur varri, jo një varr vere.

Një grua e plotë: në mëngjes, pasdite, në mbrëmje, në errësirë.

Maiden është shkurtesa e re…femërore.

Nese nje dite te vjen te qash eja tek une…
Nuk të premtoj se do të të bëj të qeshësh
Por të premtoj të qesh në fytyrën tënde.

Të jesh i refuzuar nga dikush nuk është një gjë e trishtueshme, nuk ka mungesë të njerëzve atje në botë me 7 miliardë njerëz që vazhdojnë të të refuzojnë.

Kjo jetë ka vërtet një ligj të shkakut dhe pasojës, kur jep diçka, do ta humbasësh.

Buzëqeshni sepse nesër dielli do të shkëlqejë përsëri, jemi një hap më afër varrezave.

Gjithmonë do të ketë dritë në fund të tunelit, e shoqëruar nga gjëmimi i trenave.

Ka fat të keq në fat të keq …

Vetëm kur biem, e dimë se kush është ende pranë nesh dhe qeshim në fytyrë.

Më e trishtueshme është kur mësuesi i gjimnazit tha: Do t’i pajis të gjithë me njohuri të mjaftueshme për të shkuar në universitet pa vuajtje.

Vajzat e sotme nuk janë si lulet e hibiskut që janë të kuqe, por jo aromatike, pra si duhet të jetë qulli i orizit.

Bukuria është në përpjesëtim të zhdrejtë me inteligjencën.

Zoti ju mbyll një derë, mund të përdorë edhe një derë tjetër për të shtrënguar qafën tuaj.

Problemi juaj është se nuk mund të mësoni shumë, por mendoni shumë.

Mes elitës, shpesh do të ketë mendime të gabuara se edhe ju jeni në mesin e tyre, pastaj harroni të provoni.

Pse je i vetmuar? Ngaqë je i shëmtuar i quan të këqij edhe të tjerët.

Nëse nuk mund ta zgjidhni problemin. Atëherë do të bëheni problem.

Ndoshta ndiheni të pakënaqur me jetën tuaj aktuale, punën stresuese, grindjet midis burrit dhe gruas, fytyrën dhe fytyrën e zënë, por asgjë nuk është e kënaqur. Por mos harroni, gjithçka është zgjedhja juaj, gjithçka varet nga ju.

Një djalë u kthye në konvikt, pa që mobiljet ishin pak të çrregullta, kështu që postoi: “Ka gjëra që nuk i them, por kjo nuk do të thotë që nuk i di”. Pak çaste më vonë, e dashura e tij i ka shkruar mesazhin “Më fal”.

Nuk ka asgjë në këtë botë, nëse guxoni të hiqni dorë përgjysmë.

Prisni të jem i zënë këtë herë, pastaj do të jem i zënë në tjetrën.

Të gjitha rrugët të çojnë në Romë, por disa njerëz kanë lindur në qytet.

Dita e dasmës duhet të jetë një ditë e mbarë. Sepse pas dasmës, çfarë bëni me ditët e mira?

Njerëzit e mirë janë shumë, por njerëzit e arsyeshëm janë pak…

Njerëzit shpesh luajnë mirë, luajnë me njerëzit e dashur…

Të gjitha gjërat fillojnë me vështirësi, por vështirësitë fillojnë të ndihen të dekurajuara…

Pas shiut vjen stuhia, pas stuhisë vjen depresioni tropikal. Pas dështimit vijnë një sërë vështirësish.

I rezistova çdo gjëje, përveç… tundimit.

Ai nuk është i dehur ende, por ai është ende zgjuar.

Nuk do të të shes lirë… Nëse nuk e merr çmimin.

E trishtuar të ulesh dhe të shash shefin

Mos u kreno sepse je i varfër por gjithsesi i mirë, pyet veten pse je i mirë por gjithsesi i varfër. Mos jini të vetëdijshëm se përse të qenit i pasur është akoma keq, jini të sigurt se pse e keqja është ende e pasur.

Aktualisht, facebook përdoret gjerësisht, thëniet qesharake në facebook janë të njohura nga shumë njerëz. Stts ose histori me pak humor dhe zgjuarsi do ta bëjnë jetën më kuptimplote dhe interesante. Shpresojmë që do të vazhdoni të na shoqëroni edhe në të ardhmen.

postim i mirë – Etiketa: thënie qesharake në facebook, status qesharak

HƯỚNG DẪN TÌM NGƯỜI BẠN TÌNH

➡️➡️➡️➡️ Link tham gia tìm tình yêu  ➡️ ➡️ Tại đây

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud
Csss