Dâm thủy là gì? Cách nhận biết dâm thủy nam giới cần lưu ý

Kur një mashkull kryen marrëdhënie seksuale, nëse është i vëmendshëm, do të vëzhgojë pak mukozë që del kur gruaja arrin kulmin. Shumë njerëz janë kuriozë për këtë lloj epidemie dhe nuk e dinë nëse ka ndonjë efekt apo jo. Ky është epshi. Kështu që Çfarë është epshi?? Përgjigja do të jetë e drejtë në artikullin më poshtë.

Çfarë është epshi?

Ka shumë burra, madje edhe gra që janë kuriozë dhe nuk e dinë Çfarë është epshi?? Shumica e njerëzve mendojnë se epshi në fakt janë vetëm sekrecione vaginale që sekretohen çdo ditë. Por në fakt, ky është një supozim krejtësisht i gabuar. Ashtu si burrat që ejakulojnë kur arrijnë kulmin, gratë që arrijnë orgazmën do të lëshojnë ujë epshor. Edhe sasia e hidrocefalusit është shumë dhjetëra mililitra. Ky lëng është transparent, i pangjyrë dhe është një shenjë e shenjtë që shënon suksesin e një njeriu në rrugën e tij drejt majës.

Dalloni midis epshit dhe sekrecioneve vaginale

Disa raste gabimisht besojnë se lëngu vaginal që femrat sekretojnë çdo ditë është epshore. Në fakt, seksi nuk është sekrecione vaginale. Roli i lëngut vaginal është të balancojë nivelin e pH brenda “vajzës” për të ndihmuar në kufizimin e depërtimit të agjentëve të dëmshëm, veçanërisht baktereve. Shkarkimet vaginale nuk rrjedhin masivisht si epshi kur femrat arrijnë kulmin.

Edhe disa të dashura kur arrijnë kulmin, bëjnë shumë seks dhe gabimisht mendojnë se është urinë, ndaj turpërohen nga të dashurit. Në fakt, urina është shumë e vështirë për t’u nxjerrë kur një grua përjeton orgazëm. Prandaj, gratë nuk duhet të kenë turp për këtë fenomen normal fiziologjik. Sipas hulumtimit të dy shkencëtarëve me famë botërore Perry dhe Whipple të publikuar në vitin 2017, fenomeni i skuqjes erotike nuk lidhet me urinën.

HƯỚNG DẪN TÌM NGƯỜI BẠN TÌNH

Cila është shija e lajthisë së shtrigës?

Sipas disa studimeve të fundit nga seksologët në San Jose St. Bonaventure (Kaliforni, SHBA) përmban fruktozë në sheqer, kështu që shija është paksa e ëmbël. Përveç kësaj, njerëzit gjetën edhe disa përbërës të tjerë aktivë si acid fosfat, ure, kreatininë. Këto substanca luajnë një rol të pazëvendësueshëm në parandalimin e formimit dhe rritjes së baktereve të dëmshme në vaginë. Megjithatë, ka ende shumë përbërës në ujin erotik, të cilët komuniteti shkencor ende nuk i ka identifikuar, por që kanë sqaruar pjesërisht shijen e këtij lëngu.

Cila është shija e lajthisë së shtrigës?
Çfarë është epshi? Cila është shija e lajthisë së shtrigës?

A shfaqet epshi te të gjitha femrat?

A kanë të gjitha gratë epsh? Kjo është një pyetje që shqetëson shumicën e burrave dhe grave. A ka ndonjë grua që ende arrin kulmin normalisht, por nuk kryen marrëdhënie seksuale?

Sipas një botimi të fundit të revistës shkencore “American Journal of Science”, ka disa raste të grave që arrijnë kulmin, por nuk ka dalje epshore. Por të tjerët bëjnë seks shumë herë gjatë marrëdhënies. Kjo është dëshmia më e qartë se përse femrat janë më të vështira për të përjetuar orgazëm sesa meshkujt.

Nëse është e vështirë për gratë të arrijnë kulmin dhe të kryejnë marrëdhënie seksuale gjatë seksit, ndoshta ky problem shkaktohet nga një mungesë serioze e hormoneve seksuale femërore, duke çuar në dobësi fiziologjike. Këtë problem mund ta zgjidhim duke shtuar ushqime funksionale dhe bishtajore për të përmirësuar situatën.

A lidhet epshi me orgazmën?

Sipas asaj që përmendet që në fillim të artikullit deri tek gjinia, orgazma e femrës shoqërohet gjithmonë me derdhjen e epshit. Mund të thuhet se ky argument ka marrë shumë konsensus nga ekspertët mjekësorë. Për më tepër, ka ende mendime kontradiktore që shfaqen, por jo domethënëse.

Në fakt, nuk është një gjë e lehtë të jesh një grua që kryen tradhti bashkëshortore. Kërkon që një mashkull të ketë shumë përvojë shëndetësore dhe “betejore”. Megjithatë, në disa njerëz, kur arrijnë kulmin, ata priren të kenë konvulsione në vend të kopulimit. Kjo është një pikë që duhet t’i kushtoni vëmendje.

Si ta bëni një grua të prodhojë epsh dhe orgazmë

Kur bën dashuri, nuk ka mashkull që nuk dëshiron t’i sjellë kënaqësi të jashtëzakonshme gruas së tij. Megjithatë, është fakt që motrat janë shumë më të vështira për t’u ngjitur në majë sesa vëllezërit, ndaj ta bësh të lumtur është vërtet një problem i vështirë.

Në mënyrë që gratë të arrijnë orgazmën, burrat duhet të fokusohen në stimulimin e pikës G më shumë. Pra, çfarë është pika G? Ku është pika G? Ky është një ind i butë që përmban miliona nerva shqisor. Ndodhet sipër dhe brenda “vajzës së vogël” dhe është rreth 2 deri në 3 cm nga dera e saj. Dikush mund të gjejë lehtësisht pikën G me dorë ose me gjuhë. Këtu janë 3 mënyra për ta bërë atë të jargëzojë që duhet të dini:

1. Përdorni duart tuaja

Mos nxitoni të prekni “objektivin”. Pra, lëreni të ulet e mbështetur në trupin e saj dhe më pas shtrini butësisht krahët përpara saj. Njëra dorë masazhon gjoksin, dora tjetër shtrydh thithin. Ndryshoni pozicionet në mënyrë alternative vazhdimisht për të krijuar një stimulim intensiv dhe intensiv në trupin e saj. Në këtë kohë, kombinoni një puthje të lehtë në qafë dhe lidhni gjuhën e saj në një mënyrë pasionante dhe artistike. Sigurohuni që e dashura juaj do të dashurohet me ju që nga ekrani i “ngrohjes”.

Vagina tani është e lyer me ujë, e njomur me pantallona të shkurtra. Qëndroni të qetë, nuk keni nevojë të nxitoni. Sillni dorën poshtë dhe përkëdhelni butësisht ijën e saj, prisni që ajo të konvulsohet në një kriza dhe pastaj papritmas futeni gishtin në vaginë. Më pas drejtojeni gishtin lart dhe vendoseni në mënyrë të përsëritur në pikën G. Garantohet se e dashura juaj do të rënkojë me zë të lartë nga kënaqësia ekstreme, vagina spërkat me ujë epshore dhe lag çarçafin.

2. Përdorni gjuhën tuaj

Gjuha e butë e lagur do të jetë arma përfundimtare e aftë për të mposhtur çdo grua, qoftë edhe atë më të lartë fiziologjike. “Të përshëndesësh në oborr” me banjën hyjnore të gjuhës, pra duke përdorur gjuhën për të lëpirë të gjithë trupin nga lart poshtë pa lënë hapësirë. Jam i sigurt që ajo do të rënkojë pandërprerë dhe do të përpëlitet nga fuqia “shkatërruese” e orgazmës

Më pas, sulmoni vazhdimisht dekoltenë, mos harroni ta futni thellë në gojë dhe ta thithni me zë të lartë. Vagina fillon të dridhet fort, është momenti i duhur që ta fusësh gjuhën thellë brenda “vajzës” dhe ta lëpish fort. I gjithë trupi i saj do të jetë i nxehtë si zjarri, thithkat e saj do të jenë të ngritura dhe zemra e saj do të rrahë furishëm. Kur nxirrni gjuhën, është koha që ajo të bëjë seks me nxitim si shkarkimi hidroelektrik.

Përdorimi i stimulimit të gjuhës i ndihmon gratë të bëjnë shumë seks dhe të arrijnë shpejt kulmin.
Çfarë është epshi? Përdorimi i stimulimit të gjuhës i ndihmon gratë të bëjnë shumë seks dhe të arrijnë shpejt kulmin.

3. Përdorni sextoy

Mund të thuhet se po jetojmë në periudhën kulmore të zhvillimit të industrisë së lodrave seksi. Pra, nëse nuk mund të shijoni kënaqësinë që sjell lodra, është me të vërtetë një lëshim i madh. Lodrat si: stimuluesi i pikës G, masazhuesi vaginal, stimuluesi i klitorit, proteza e penisit zotërojnë një sërë funksionesh unike si: klizmë automatike, dridhje me shumë frekuencë, ngrohje, telekomandë.

Burrat mund të përdorin sextoy për ta stimuluar atë gjatë paralojës dhe për të lehtësuar presionin fiziologjik për ta kënaqur atë për një kohë të gjatë. Jam i sigurt që do të bërtasësh nga gëzimi, vagina jote do të rrjedhë si uji që thyen bregun. Përveç kësaj, vajzat beqare mund të përdorin edhe sextoy për të arritur kulmin vetëm. I sigurt, efektiv, ekonomik dhe i matur.

Megjithatë, ju duhet të zgjidhni dyqanet e sextoy me shumë degë për të blerë. Sepse ato janë vende me reputacion, që marrin shumë besim nga klientët. Aty do të konsultoheni plotësisht dhe tërësisht nga stafi, duke gjetur lehtësisht produktin e duhur, të përballueshëm. Jo vetëm kaq, ju gjithashtu gëzoni garancinë e kthimit të mallrave. Nëse jeni të turpshëm, ju lutemi vizitoni faqen e internetit Svakomvietnam.vn për ndihmë të mëtejshme.

Pozicionet e seksit që ndihmojnë gratë të prodhojnë më shumë epsh

Aplikimi i disa pozicioneve të veçanta seksi është një mënyrë e thjeshtë dhe efektive për ta ndihmuar atë të dalë nga uji. Jo vetëm kaq, zgjedhja e pozicionit të duhur të marrëdhënies ju ndihmon gjithashtu të kurseni energji dhe të zgjasni kohën efektive të marrëdhënies, duke e çuar me lehtësi të dashurin tuaj në krye shpejt. Këtu janë disa “mashtrime” të cilave burrat duhet t’i referohen dhe përdorin:

1. Doggy

Lloji i marrëdhënies me qeni njihet si një nga pozicionet e seksit që sjell shumë kënaqësi dhe lehtë e bën njeriun të ketë ujin më epshor. Në këtë pozicion marrëdhënieje, meshkujt i vendosin lehtësisht peniset e tyre thellë dhe shpejt i afrohen pikës G, duke i bërë femrat në ekstazë. Megjithatë, kjo i bën meshkujt të ejakulojnë shpejt sepse nuk mund të durojnë nxitimin e orgazmës.

Kur keni një marrëdhënie në stilin e qenit, nëse jeni të gatshëm të mësoni, do të dini se ka 3 pozicione që janë në këmbë, shtrirë dhe gjunjëzuar. Stili i duhur është pak sfilitës për të dy, por në këmbim emocioni do të çohet në kulm. Shtrirja i ndihmon femrat të ndihen më pak të lodhura dhe në të njëjtën kohë i ndihmon meshkujt të shijojnë më shumë kënaqësi. Pozicioni i qenve të gjunjëzuar i ndihmon gratë të ngjiten shpejt lart, por i bën gjunjët të errët, gjë që duket shumë e shëmtuar kur veshin pantallona të shkurtra ose funde.

Nëse çifti bën seks për herë të parë, mos bëni dashuri në stilin e qenve, sepse kjo do ta bëjë mashkullin të mos gjejë rrugën “në” për shkak të mungesës së përvojës. Por nëse mund të futeni, do të dëmtojë edhe të dashurën tuaj, sepse ajo nuk është mësuar me ndikime të forta. Ju mund të bëni seks tradicional për të ndihmuar të dashurën tuaj të shkojë në më shumë vende.

Doggy bëri që motrat të derdhnin një përrua epshi.
Çfarë është epshi? Doggy bëri që motrat të derdhnin një përrua epshi.

2. Qëndrimi 69

Pozicioni 69 ndihmon çiftin të shijojë kënaqësinë e thithjes dhe lëpirjes së organeve gjenitale. Në këtë lloj marrëdhënieje, burrat dhe gratë janë të barabartë, askush nuk duhet t’i shërbejë tjetrit. Nga ana tjetër, “truket” e seksit oral minimizojnë edhe rrezikun e shtatzënisë së padëshiruar. Ndihmojini të dy të shijojnë lirisht kënaqësinë pa u shqetësuar për “pasojat korrigjuese”. Megjithatë, duhet t’i kushtoni vëmendje higjienës së trupit për të mos zhgënjyer gjysmën tjetër.

3. Poza e kalërimit

Në pozicionin e dytë të kalërimit, shoqja femër do të ulet mbi të për ta ndihmuar atë të marrë plotësisht iniciativën dhe të kontrollojë lojën. Kur ju duhet të rrisni kënaqësinë, mjafton të “gryheni” vazhdimisht për të arritur shpejt majën. Nëse një grua është e interesuar për kënaqësinë e të dashurit të saj, ajo duhet të vëzhgojë shprehjen e fytyrës së tij, nëse vëren se ai është gati të ejakulojë, “të thyhet” ngadalë ose të ndalojë plotësisht. Në këtë mënyrë të dy mund të zgjasin “dashurinë” dhe të shijojnë kënaqësinë e plotë.

Çfarë nuk shkon me gëlltitjen e ujit të ndyrë?

Në procesin e “reve me shi” nëse i jepet mundësia, mashkulli duhet “të gëlltisë buzët” pak ujë erotik për të rritur eksitimin dhe për të treguar se sa e madhe është dashuria për të. Vini re se duhet ta mbani zonën private të pastër përpara “në betejë” në mënyrë që nëse gëlltitni ujin, të mos ndikojë asgjë.

Siç u përmend në fillim të artikullit, uji erotik është paksa i ëmbël. Megjithatë, shija e ujit epshore varet shumë edhe nga sasia e ushqimit që ajo konsumon. Prandaj, duhet të kufizoni përdorimin e ushqimeve dhe erëzave pikante dhe të nxehta. Janë ata fajtorët që e bëjnë ujin erotik të nuhasë “të çuditshme”.

Si burrat ashtu edhe gratë duhet të kuptojnë qartë erotizmin për të pasur një perceptim të qartë, për të shmangur ndikimin në cilësinë e “dashurisë”. Gratë nuk duhet të turpërohen kur derdhin ujë epshore sepse është thjesht një fenomen normal fiziologjik. Kjo njohuri do të ndihmojë shumë në jetën e mëvonshme bashkëshortore.

Artikulli ka dhënë një sërë informacionesh rreth temës “Çfarë është epshi??”, shpresoj se do të gjeni vetë përgjigjen më të përshtatshme si dhe do t’i referoheni gjërave më të dobishme. Kush e di, në rrugën e gjatë përpara, do t’ju duhen këto njohuri.

HƯỚNG DẪN TÌM NGƯỜI BẠN TÌNH

➡️➡️➡️➡️ Link tham gia tìm tình yêu  ➡️ ➡️ Tại đây

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud
Csss