Mẫu phụ nữ dễ lên đỉnh khi ân ái là như thế nào?

Me siguri shumë femra dikur kanë pyetur veten “Pse jemi femra bashkë, por disa njerëz e “kulmojnë” lehtësisht kur bëjnë seks dhe të tjerë e kanë të vështirë? Shumë studime kanë treguar se orgazma e grave nuk është vetëm për shkak të aftësive të partnerit të tyre për të bërë dashuri, por varet edhe nga shëndeti i tyre fiziologjik. Për të ditur nëse jeni Lloji i gruas që mund të arrijë lehtësisht në majë apo jo, le ta zbulojmë përmes artikullit më poshtë!

Pse femrat duhet të dinë nëse janë ato tipe për t’u “ngjitur në majë”?

Siç e dimë të gjithë, jeta seksuale është një pjesë e pazëvendësueshme e martesës. Dhe sot, ndoshta është edhe shija që kontribuon në shtrëngimin e dashurisë së çiftit të ri. Të dini nëse jeni tipi që është e lehtë apo e vështirë për t’u “kulmuar”, do t’ju ndihmojë të dyve të gjeni një mënyrë për t’u marrë vesh seksualisht.

Për shembull: Nëse e dini se jeni tipi i personit që e ka të vështirë të arrijë orgazmën gjatë seksit. Më pas mund të punoni me partnerin tuaj për të bërë një plan për të përmirësuar dhomën e gjumit. Duke mësuar së bashku më shumë mënyra për ta bërë dashurinë sublime ose për të mësuar rreth ndihmave seksuale, për shembull.

Tipi i gruas që arrin lehtësisht në majë kur bën dashuri
Seksi kërkon gjithmonë harmoni nga të dyja palët.

Në përgjithësi, gratë duhet pak a shumë të vetëvlerësojnë ndjenjat e tyre të zgjimit seksual. Kjo do ta bëjë më të lehtë për ju gjetjen e një partneri të përshtatshëm për jetën. Shmangni situatën e një jete seksuale të ftohtë që shkakton plasaritjen e marrëdhënies.

HƯỚNG DẪN TÌM NGƯỜI BẠN TÌNH

A përjetojnë femrat gjithmonë orgazëm gjatë seksit?

Tek meshkujt shprehja “kulm” mund të njihet lehtësisht përmes fenomenit të ejakulimit. Dhe pothuajse çdo herë që një mashkull bën seks, “destinacioni” është “kulmi” dhe lirimi i spermës. Por gratë janë të ndryshme, jo gjithmonë gratë mund të arrijnë kulmin e sublimimit. Disa njerëz kanë vetëm orgazma të rastësishme, ndërsa të tjerët nuk e dinë se çfarë është “kulmi”.

Shkaqet e grave që kanë vështirësi në zgjimin seksual besohet të jenë:

– Aftësitë e partnerit për të bërë dashuri nuk janë vërtet të sofistikuara, të pakta në paralojë ose nuk dinë të nxisin dëshirën.

– “Djali i tij i vogël” është shumë modest për të arritur pikën G për t’ju bërë të “kulmoni”

– Për shkak të shëndetit tuaj të paqëndrueshëm fiziologjik, nivelet e hormoneve femërore nuk prodhohen shumë, duke ju bërë të ndiheni të ftohtë dhe më pak të interesuar për seksin.

– Struktura e “vajzës së vogël” është tepër e ndërlikuar, duke ju vështirësuar ndjesinë e orgazmës.

Por në përgjithësi femrat e kanë të vështirë të “kulmojnë” sepse partnerët e tyre janë të papërvojë në të bërë dashuri apo sepse kanë probleme fiziologjike. Megjithatë, të gjitha këto gjëra mund të përmirësohen për të ndihmuar gratë të sublimojnë kur bëjnë dashuri.

Cilat janë karakteristikat e grave që janë të lehta për t’u kulmuar kur janë të dashuruara?

Tek femrat, në marrëdhënien seksuale, ka njerëz që arrijnë lehtësisht kulmin e sublimimit falë “ngjitjes” herët. Por ka edhe njerëz që herë pas here e ndjejnë këtë ndjenjë. Madje ka shumë femra që nuk e kanë përjetuar kurrë ndjenjën e orgazmës. Për të ditur nëse jam Lloji i gruas që mund të arrijë lehtësisht në majë ose jo, mund të mbështeteni në faktorët e mëposhtëm:

Gjatësia e gishtave

Sipas studiuesve, gjatësia e gishtave të grave lidhet me sublimimin e tyre seksual. Në mënyrë të veçantë, vajzat, gishtat tregues të të cilëve janë më të shkurtër se gishtat e unazës, shpesh kanë më shumë gjasa të përjetojnë orgazëm gjatë seksit. Arsyeja kryesore për këtë është se gratë me karakteristikat e mësipërme kanë nivele më të larta të hormonit estrogjen se të tjerat.

Lloji i gruas që është e lehtë për t'u ngjitur në majë ka gishta të gjatë
Modeli i lehtë për t’u kulmuar ka karakteristika si gishtat e zgjatur.

Nivelet e larta të hormonit estrogjen gjithashtu bëjnë që femrat të kenë një dëshirë të madhe për seks. Në seks, këto vajza janë gjithashtu disi më liberale dhe të lira. Ju mund të koordinoni në mënyrë aktive me partnerin tuaj pa u frenuar emocionalisht. Të çon në përvoja më emocionuese gjatë bërjes së dashurisë dhe orgazmave të lehta.

Raundi 2 është i hollë dhe i vogël

Ekziston një thënie “Ata që mbajnë pjesën e poshtme të shpinës së bletëve – Ata janë të mirë në përkëdheljen e burrave të tyre dhe kujdesin për fëmijët e tyre”. Thuhet se gratë me bel të vogël janë shpesh të afta në jetën e tyre bashkëshortore. Fjala “pasdite” në “burrë pasdite” është kuptimi i “kujdes” në marrëdhëniet seksuale. Sipas folklorit, vajzat me bel të hollë do të jenë në gjendje të harmonizohen me historitë seksuale të burrave të tyre.

Jo vetëm kaq, shkenca vërteton gjithashtu se vajzat me perimetër të belit të milingonës shpesh kanë hormon të lartë estradiol. Ky është një hormon që ka një ndikim të madh në aftësinë e një gruaje për të bërë seks.

Përveç kësaj, ky hormon gjithashtu i bën gratë të duken më seksi dhe tërheqëse. Gjatë seksit, i njëjti hormon estradiol stimulon zgjimin seksual të një gruaje dhe e bën më të lehtë për ta “kulmin”.

Trup i hollë

Vajzat me trup të hollë dhe me proporcion të mirë janë shpesh shumë tërheqëse për sytë e meshkujve. Sidomos kur zotërojnë plot 3 raunde, kërkesa seksuale është më e lartë dhe kur seksi është gjithashtu i lehtë për t’u orgazmës.

Për sa i përket psikologjisë, gratë me një trup të përpjestuar dhe me matje perfekte me tre raunde shpesh kanë një sjellje të sigurt. Edhe në seks ajo është shumë komode dhe krenare për linjat e saj trupore përballë partnerit. Me këtë mentalitet të relaksuar, ata mund të shijojnë më plotësisht momentin e sublimimit.

Merrni një hap të gjatë dhe vendimtar

Duke pranuar se femrat janë të lehta për t’u “kulmuar” përmes hapave të gjatë dhe vendimtar. Tingëllon qesharake sepse këto janë dy kategori krejtësisht të ndryshme. Por bazuar në baza shkencore, edhe hapat e gjatë apo të shkurtër kanë një ndikim të rëndësishëm në “seks”.

Konkretisht, vajzat me hapa të gjatë, të sigurta dhe vendimtare janë shpesh ato që eksitohen lehtësisht në seks. Arsyeja për këtë është se ky veprim ka një efekt pozitiv në zonën e legenit, duke ndihmuar sistemin e qarkullimit të gjakut në këto zona të funksionojë fuqishëm. Prej aty, ndikon në sasinë e hormoneve femërore që prodhohen me bollëk, duke bërë që femrat të rrisin epshin e tyre dhe të sublimohen lehtësisht gjatë seksit.

Gratë kanë sukses në jetë

Gratë e suksesshme shpesh kanë një sjellje të sigurt. Kur bëhet fjalë për problemet e jetës apo seksit, ata nuk ndihen të trembur apo inferior në krahasim me meshkujt. Falë këtij mentaliteti komod, kur bëjnë seks, femrat janë edhe më aktive dhe më të guximshme.

Lloji i gruas që është e lehtë për t'u ngjitur në majë ka një trup të hollë
Femrat e suksesshme dinë gjithmonë të shijojnë jetën, përfshirë dhomën e gjumit.

Ndryshe nga amvisat, ato dinë vetëm të qëndrojnë gjithë ditën në shtëpi dhe të kujdesen për fëmijët dhe familjen. Bëjini ata nën presion dhe ndihen gjithmonë parazitarë dhe të varur nga burrat e tyre. Gruaja e suksesshme ka një punë të qëndrueshme, është e lirë të përkëdhel veten, kështu që mendja e saj është gjithmonë e qetë. Ata e dinë se çfarë duan dhe kanë nevojë. Edhe në marrëdhënie, shpesh janë ata që marrin iniciativën për të gjetur ndjenjat më sublime.

Sekreti për të bërë dashuri e bën atë të lehtë për të “kulmuar”

Përveç femrave, meshkujt duan gjithmonë të dinë nëse partnerja e tyre është tipi i personit që është e lehtë apo e vështirë për t’u “kulmuar”. Sepse për djemtë, nuk ka asgjë më të lumtur se ta pushtoni atë në shtrat.

Por nëse për fat të keq partneri juaj bie në llojin e gruas që është e vështirë të sublimohet, mos u shqetësoni shumë. Sepse në përgjithësi, ky problem mund të përmirësohet falë aftësive tuaja mjeshtërore për të bërë dashuri. Dhe nëse nuk dini të luftoni, mund t’i referoheni këshillave të mëposhtme:

Kujdesuni për paralojën

Mund të thuhet se paraloja është faktori që përcakton gjysmën e suksesit në procesin e pushtimit të të dashurës. Sepse shumica e femrave pëlqejnë të kenë një paralojë të gjatë dhe stimuluese. Sidoqoftë, shumë djem shpesh e kalojnë këtë fazë dhe drejtpërdrejt “luftojnë”. Duke e bërë atë pa vetëdije në depresion dhe duke reduktuar ndjenjën e eksitimit gjatë seksit.

Sipas disa studimeve, paraloja perfekte është një hap drejt një lidhjeje dashurie më të kënaqshme. Kur të dy i japin njëri-tjetrit stimulim intensiv, aq më e emocionuar dhe më e lehtë është të përjetosh orgazëm. Përveç kësaj, kujdesi për paralojën ndihmon edhe që dy organet gjenitale të stimulohen intensivisht për të qenë gati për “dashurinë” plot kënaqësi.

Ndaj herën tjetër që do të bëni seks, mos nxitoni ta zbuloni menjëherë “vajzën”. Ledhatojeni dhe përkëdhelni butësisht gjoksin e saj, të pasmet e shëndosha ose thjesht puthini në të gjithë trupin e saj. Patjetër që do të ndihmojë në rritjen e ndjenjës së eksitimit dhe do ta bëjë “kulmin” e saj të sublimohet.

Krijo një hapësirë ​​të re

Sipas ekspertëve, çiftet që përjetojnë gjëra të reja në seks së bashku mund t’i bëjnë të dy më të fortë. Përveç kësaj, ai gjithashtu stimulon trurin për të prodhuar hormone të lumturisë, duke i ndihmuar gratë të ndihen rehat kur bëjnë dashuri. Nga atje, është gjithashtu e lehtë për të marrë kënaqësi që nuk janë përjetuar kurrë.

Lloji i gruas që arrin lehtësisht majat kur partneri ka shumë përvojë seksuale
Ndryshimi i hapësirës së seksit ju ndihmon të dy të keni shumë momente të reja sublime.

Nëse të dy keni qenë mësuar të përqafoheni në shtrat më parë, le të krijojmë një hapësirë ​​të re. Po të bëni dashuri në banjë apo kuzhinë? Shumë interesante, apo jo? Kjo gjithashtu e bën jetën e tyre seksuale më pak të mërzitshme.

Sfidoni veten me poza të guximshme

Nëpërmjet sondazheve, gratë thonë se ndryshimi i shpeshtë i pozicioneve të seksit i bën ato më të emocionuara. Në veçanti, sa më i thellë të jetë qëndrimi, aq më e lehtë është arritja e pikës G për t’i ndihmuar gratë të “ngjiten në majë”.

Zotërinjtë mund të mësojnë më shumë pozicione seksi si bukë, bambu e ndarë, kërcim me bretkocë, pozicion në këmbë,.. Ose ta ftojnë atë të përjetojë sfida më të guximshme me të. Të bësh dashuri me karrigen e dashurisë është gjithashtu një mënyrë që shumë çifte përdorin kur duan të gjejnë sublimim të ri.

“Duaje” vajzën me gojën e saj

Disa djem janë mjaft të turpshëm kur bëhet fjalë për seksin oral. Për shkak të higjienës apo problemeve psikologjike pak të pakëndshme. Por ju nuk e dini që seksi oral është mënyra më e shkurtër për të ndihmuar gratë të arrijnë kulmin e tyre.

Sidomos kur “vogëlusja” tejet e ndjeshme preket nga një gjuhë e ngrohtë, ajo është edhe më e lumtur. Jo vetëm kaq, ky veprim u jep grave edhe ndjenjën e të qenit të dashur dhe të përkëdhelur. Bëjeni të ndihet i emocionuar dhe do të arrijë lehtësisht kënaqësi të paparë.

“Të shkosh në majë” me lodra seksi

Sot, me zhvillimin e teknologjisë moderne, lodrat e seksit janë mjaft të kërkuara nga çiftet. Për shkak të komoditetit dhe funksioneve të shkëlqyera, sextoy bëhet një asistent efektiv i burrave në udhëtimin për të pushtuar gratë.

Lodrat e seksit ndihmojnë shumë edhe në paralojë, duke ju ndihmuar të kurseni energji kur “në betejë”. Për djemtë që kanë frikë nga seksi oral, lëpirja e gjuhës sextoy është shpëtimi më i përsosur. Përveç kësaj, marrja e stimulimeve të shumta në të njëjtën kohë e bën më të lehtë për gratë sublimimin.

Shpresojmë me karakteristikat e Lloji i gruas që mund të arrijë lehtësisht në majë më sipër, vajzat mund të përcaktojnë nevojat e tyre seksuale. Prej aty, mund të gjesh një partner të përputhshëm jetësor përsa i përket seksit, në mënyrë që jeta bashkëshortore të jetë gjithmonë e lumtur dhe e sublimuar. Vëllezërit gjithashtu mund t’i përdorin këto kritere për të përcaktuar ndjenjat e njëri-tjetrit gjatë seksit. Dhe ka pajisje me aftësi për të bërë dashuri për të ndihmuar gjysmën tjetër të përmirësojë sublimimin emocional në “seks”.

HƯỚNG DẪN TÌM NGƯỜI BẠN TÌNH

➡️➡️➡️➡️ Link tham gia tìm tình yêu  ➡️ ➡️ Tại đây

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud
Csss